Panucci e ka punën pisk, Shqipëria nuk mund dot Jordaninë

Shqipëria nuk ka arritur të fitojë në miqësoren ndaj modestëve të Jordanisë në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Të besuarit e Panuccit barazuan pa gola në duelin e luajtur në “Elbasan Arena”, ndërsa kuqezinjtë nuk shfrytëzuan siç duhet rastet e shumta.

Rasti më i mirë ishte ai i Grezdës në fillim të ndeshjes por që ai dështoi për të shënuar nga një afërsi duke gjuajtur topin mbi traversë.

Po në Grezdën u shkaktua një ndërhyrje e palejueshme e cila përsëri nuk u referua nga gjyqtari.

Me rezultat 0-0 përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë prapë filloi me një dominim të lehtë të Shqipërisë.

Manaj nuk arriti që të shënoi nga goditja e lirë, e në ndeshje nuk pati impak as inkuadrimi i Bakajt.

Panucci bëri gjashtë zëvendësime në pjesën e dytë por prapë ata nuk e patën impaktin e duhur në këtë ndeshje.

Ndërkohë, Jordania krejt çka bëri ishin disa kundërsulme të cilat nuk arriti që ti konkretizoi në gol.

10 minutat e fundit u dominuan nga Shqipëria dhe në minutën e 84’të u godit edhe shtylla.

Megjithatë edhe pse pati 5 minuta shtesë, në fund rezultati përfundoi 0-0, madje në minutën e 4 shtesë Shqipëria ishte afër për të shënuar golin e parë.

Të dielën Shqipëria luan kundër Izraelit në Tel Aviv në kuadër të Ligës së Kombeve në Grupin 1 të Ligës C të Kombeve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here