Tragjedia me 20 të vdekur, shoferi pa patentë dhe makina pa kolaudim

“Makina që shkaktoi vdekjen tragjike të 20 personave nuk e kishte kaluar kontrollin teknik dhe nuk duhej të ishte në rrugë, dhe shoferi nuk kishte patentë përkatëse”.

Këto janë fjalët që tha për gazetarët guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, në lidhje me tragjedinë që tronditi qytetin amerikan këtë fundjavë.

Limuzina, e cila ishte duke transportuar dasmorë, u përplas me një automjet tjetër pasi u fut me shpejtësi të lartë në një kryqëzim me tabelën “stop”.

Shumë prej viktimave ishin familjarë. Mes tyre ishin katër motra, të katërta të vdekura bashkë me bashkëshortët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here