Policia e shpalli në kërkim, gazetari tregon se ku ndodhet Elvana Gjata

Këngëtarja Elvana Gjata u shpall në kërkim nga policia pas ngjarjes së ndodhur më 4 tetor në një prej lokaleve të njohura në ish-Bllok.

Siç u mësua paraprakisht, ajo që dyshohet të jetë “molla e sherrit” dhe që nxiti atentatin, është larguar nga vendi pas përplasjes me armë.

Ndërkohë, mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” është folur për atentatin që ndodhi në datën 4 korrik në zonën e Bllokut.

Vetë drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu ka thënë se sipas informacioneve të tij këngëtarja është larguar për një koncert drejt Gjermanisë dhe se mund të jetë akoma atje.

Ndërkohë, në momentet e para kur ndodhi ngjarja, u tha se Gjata kishte shkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here