FOTO/ Ky është formacioni më i mirë i sezonit në Premier League, ja befasia!

Pas 8 javësh, agjencia e njohur e lajmeve “Goal” ka publikuar formacionin më të mirë në këtë start të sezonit në Premier Leaguen angleze.

Pa dyshim 11-shja titullare dominohet nga 4 lojtarë të Chelseas dhe dy të Manchester Cityt.

Befasues është fakti që pavarësisht se Liverpooli nuk ka pësuar asnjë humbje përfaqësohet me vetëm mbrojtësin Van Dijk.

Gjithashtu në repartin e sulmit mungon Salah që sezonin e kaluar u shpall golashënuesi më i mirë i ligës angleze.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here