“Xhisiela”, faktet në VIDEO, ja provat e mashtrimit të Edi Ramës dhe Taulant Ballës

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar në sot Facebook një video, ku tregohen të gjitha faktet se si ‘Rilindja’ u hodh e gjitha në sulm, për të mbrojtur Taulant Ballën pas denoncimit të ish-oficerit Emiljano Nuhu për rastin “Xhisiela”, ndërkohë që e vërteta është krejt e kundërta.

Në video tregohet qartë se si Taulant Balla, gënjen dhe jep versione të ndryshme për datën 21 korrik, datë në të cilën nënkomisari i policisë, Emiljano Nuhu e akuzon se ai sëbashku me deputetin Rahman Rraja, vëllain dhe djalin e tij e kanë kërcënuar me armë oficerin brenda komisariatit të policisë.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Ne Vjolistan, shtetin e kryepërdhunuesit Kallam Dështaku! sb

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here