Njeh një vajzë online dhe shkon në Vietnam por familja e saj e detyron të …

Në Vietnam ai shkoi thjesht të njihte një vajzë që e kishte njohur në online. Por sapo arriti në destinacion, familja e saj e detyroi të martohej. Kjo është historia e 42 vjeçarit nga Italia, i cili nga një takim i vetëm përfundoi me martesë. Gjithçka nis në mars të 2013-ës, kur një mik i burrit e njohu e mbesën, Ly atëherë 20 vjeç.

Disa muaj më vonë, duke parë ndjenjat e krijuar midis tyre dyve, i  ofrojnë edhe biletën për në Vietnam, për t’i dhënë mundësinë që ta njohin nga afër. Sapo zbriti nga avioni dhe me të mbërritur në fshatin ku jetonte gruaja, burri është detyruar t’i dorëzojë familjes pasaportën dhe 3 mijë euro. Disa ditë më pas, ai u detyruar të martohej me të në një ceremoni të mbajtur.

LEXO EDHE  Parlameti grek voton zgjerimin e ujërave territoriale në 12 milje, Mitsotakis: Tashmë dominojmë në detin Jon

Një strategji që kishte thjesht objektiv dhënien e lejes së qëndrimit për gruan, e cila do të bëhej menjëherë shtetase italiane. Më pas burri nuk e zgjati martesën, sapo arriti në Itali e prishi martesën përmes avokatit të tij.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here