Nga një fëmijë i varfër në talent futbolli, këtë video të Ronaldos duhet ta shohin të gjithë (VIDEO)

Cristiano Ronaldo bëri një kalim sensacional në Juventus nga Real Madrid për 105 milionë euro. Por, rrugëtimi i Ronaldos deri këtu nuk ishte i lehtë. Ai kaloi nëpër shumë vështirësi në jetë, derisa arriti të bëhet lojtari më i mirë në botë – duke fituar pesë herë Topin e Artë.

Prej një adoleshenti që fshinte rrugët e Lisbonës me nënën e tij dhe që ëndërronte të bëhej yll futbolli, rrugëtimi i Ronaldos ishte i pabesueshëm.

Kjo video më poshtë tregon pikërisht atë, rrugëtimin e Ronaldos.

Shikojeni:

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here