Çmendet Douglas Costa. Godet me bërryl, me kokë dhe në fund pështyn kundërshtarin (Video)

Ndeshja Juventus-Sassuolo do të mbahet mend për golat e parë të Cristiano Ronaldos me fanelën bardhezi, por edhe për minutën e çmendurisë së Douglas Costa.

Futbollisti brazilian i Juventusit realizoi një ndërhyrje të rëndë ndaj Di Francecos, i dha një bërryl, e goditi me kokë dhe në fund i pështyu në gojë.

Fillimisht, arbitri që nuk i pa të gjitha këto gjeste e ndëshkoi me të verdhë, por më pas VAR-i e këshilloi që t’i jepte të kuqin e merituar.

Pritet një dënim i rëndë tashmë për Douglas Costa.

https://www.youtube.com/watch?v=zZWmFE7yVgI

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here