Irak, atentat në veri të Bagdadit, 5 të vdekur e 32 të plagosur

epa05619635 Iraqi policemen stand at the site of a car bomb attack in Tikrit city, 250 km northern Baghdad, Iraq, 06 November 2016. At least 23 people were killed among them Shiite worshipers and dozens others were wounded, in two car bomb attacks targeted Samara and Tikrit, a security official said. EPA/ALI MOHAMMED

Pesë të vrarë dhe 32 të plagosur, mes tyre gra dhe fëmijë, gjatë një atentati të ndodhur sot në veri të Bagdatit.

Lajmin e bëjnë të ditur burime të sigurisë të cituara nga tv al Iraqiya.

Burimet bëjnë shkaktar Isis për këtë sulm, edhe pse nuk ka për momentin asnjë deklaratë zyrtare nga ‘Shteti Islamik’ për këtë atentat.

Sulmi ndodhi në rajonin e Salaheddin, përballë një stacioni përgjatë autostradës që lidh Baghdad-in me Mosul.
Shpërthimi ndodhi gjatë orës së drekës, kur kishte shumë njerëz në zonë. Burimet thonë që bëhet fjalë për një atentat terrorist.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here