E rreh i dashuri i mamasë, 17-vjeçarja e denoncon në Policinë e Durrësit

Një adoleshente është dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht në Durrës.  Sipas denoncimit të saj, në Policinë Vendore, mësohet se autori i dhunës është bashkëjetuesi i mamasë së saj.

Pas denoncimit Policia plotësoi kërkesë-padinë për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për A. S., 17 vjeçe.

Komisariati i Policisë Durrës

Më datë 19. 08. 2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen me iniciale A. S., vjeçe 17, banuese në Durrës, pasi bashkëjetuesi i mamasë, shtetasi E. R., vjeç 36, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here