Denoncimi/ Fabrika që reklamoi Rama drejt falimentit! Largohen 600 punonjës

Në Shqipëri jo vetëm që nuk ka rritje të punësimit ashtu siç pretendon kryeministri dhe ministrat e tij, por çdo ditë e më shumë po rritet numri i të papunëve.

Së fundmi një qytetar denoncon një tjetër rast të pushimit në masë nga puna të punonjësve,.

Një nga fabrikat e reklamuara nga kryeministri Rama është në prag të falimentit dhe po pushon ga puna 600 njerëz.

Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja statusi i Berishës:

Falimentime dhe vetëm falimentime!

600 punëtorë hidhen në rrugë nga fabrika EuroAsia që inauguroi piktori dështak!

– Gjate inagurimit ai tha:

– Punë ka por nuk ka specialista!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje Doktor !Euro Asia, fabrika kineze e kepuceve qe u trumpetu me te madhe nga kryeministri shqiptare tani e ka mbyll aktivitetin dhe ka hedh ne rruge mbi 600 puntore. Kjo fabrike ndodhet tek ish praktikeri tek Treshi.

Ka dite qe ka bere shkurtimet e po shpall falimentin

Ne fillim per ta trumpetuar me te madhe ua mori specialistat firmave te tjera tani i hedh ne rruge. Edi Rama po tek kjo firme pati thene: pune ka po ska specialista..Nje vit e gjysem aktivitet. Vetem makinerite qe kane hyre pa dogane per fasonet po ikin mbrapsht duhet te ishin shfrytezu te pakten per tre vjet. Kjo eshte rritja e te punesuareve sipas Qeverise se mashtrimit.”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here