Zjarr në pyjet e Pukës, kërcënohen dy fshatra

Një zjarr i madh, i rënë në pyjet e Pukës, rrezikon dy fshatra.

Paraprakisht mësohet se zjarr ka përfshirë pyjet e fshatit Dush, në Pukë, por erërat e forta po përhapin flakët edhe në pyjet e fshatit Qerret.

Në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikëset, të cilët po mundohen të lokalizojnë vatrën e zjarrit dhe ta vënë atë nën  kontroll.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here