LAJMI I FUNDIT/ Kapen 20 ton kanabis, arrestohen 11 trafikantët (DETAJE)

Një sasi prej 20 ton kanabis sativa janë kapur në Palermo, Itali. Në pranga janë vendosur 11 persona.

Sasi e madhe e drogës është kapur në një anije me flamur Panamez.

Siç bëjnë të ditur mediat e vendit fqinj, operacioni është bërë nga Guardia di Financa, DEA amerikane dhe njësia e Rojes Bregdetare.

Në anije janë gjetur edhe 400 mijë litra karburant. Ende nuk dihet kombësia e të arrestuarve dhe origjina e kësaj sasie të madhe droge.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here