Zbulohen pamjet, ja momenti i shpërthimit të autobotit në Bolonja

Ky është momenti i frikshëm kur autoboti me lëndë djegëse përplaset me një kamion, duke shpërthyer brenda pak sekondave në flakë. Ngjarja rëndë ndodhi mesditën e kësaj të hëne në një autostradë pranë Bolonjas, në veri të Italisë.

Në pamjet e shpërndara nga policia italiane atje, shihet sesi disa çaste me vonë, shpërthimi merr përmasa gjigante, duke u përhapur në një hapësirë të madhe në autostradë.

Bilanci deri më tani është 2 të vdekur dhe të paktën 70 të plagosur, megjithatë autoritetet i druhen fakti se numri i viktimave mund të rritet.

Nga shpërthimi u rrëzua pjesa e një ure, ndërsa zjarri u përhap në një parking pranë duke çuar në shpërthime të tjera. Mediat italiane shkruajnë gjithashtu se të dëmtuara kanë mbetur shumë dritare të shtëpive përreth.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here