(VIDEO) Avioni rrëzohet mbi makinat e parkuara, asnjë i mbijetuar/ Shikoni pamjet

Pesë persona kanë vdekur pasi avioni i tyre u rrëzua në një parking makinash në Santa Ana, Kaliforni. Aeroplani ishte ngritur nga aeroporti John Wayne, kur u rrëzua 1.6 km larg të dielën.

Nuk kishte asnjë të mbijetuar në aeroplan dhe askush nuk u plagos në terren për fat të mirë. Piloti shpalli emergjencën para incidentit dhe autoritet po hetojnë shkakun e aksidentit. Aeroplani goditi një makinë të kuqe të parkur ndërsa pronari i saj ndodhej në një dyqan.

Ishte e trishtueshmetë shihje avionin të shkatërruar në copa,“-tha një dëshmitar për The Los Angeles Times.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here