FOTO/ Skandal në Bashkinë Roskovec, rrugës i ‘hiqet’ gjysmë metri, përdoret rërë në vend të…

Një qytetar ka denoncuar skandalin e rradhës së Bashkisë Roskovec dhe kryetares së saj Majlinda Bufi.

Bëhet fjalë për një rrugë në fshatin Vlosht të kësaj bashkisë.

Segmenti ishte parashikuar të ndërtohej në përputhje me të gjitha parametrat por në të vërtetë për rregullimin e saj po përdoret rërë bituminoze ndërkohë që është “zhdukur” edhe gjysëm metri nga gjerësia e saj.

Skandali është denoncuar në JOQ

Ja postimi i plotë bashkë me fotot.

“Pershendetje JOQ! Kjo rruge eshte planifikuar me te gjitha kushtet, me kanalizime, mur betoni, asfalto beton dhe 3.5 metra e gjere. Keta po e bejn me rere bityminoze dhe 3 metra gjeresi.
Keto punime skandaloze ndodhen ne rrethin e Fierit, bashkia Roskovec, fshati Vlosht, ne lagjen Hoxha”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here