Denoncimi te ish-Kryeministri: 15 vrasës të lirë në Krujë, Policia i mbron

Një denoncim ka ardhur në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me mos ndërshkimet e personave që kanë kryer vepra të rënda penale.

Sipas denoncuesit, 15 persona të cilët kanë bërë vrasje nuk janë hetuar nga prokuroria e cila ka mbyllur dosjet për mungesa provash.

Denoncimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

15 vrasës qarkullojnë të lirë në Krujë, Narkopolicia apo Xhafopolicia i mbron ata!

Lexoni mesazhin e qytatarit dixhital. sb

“Mirembrema z Berisha.

Duke nigjuar znj prokurore Arta marku dhe pytjet e z deputet Nasip naco mbi krimin ne vite e kontigjentin kriminal ne vite qe eshte i identifikuar e qe eshte i pa ndeshkuar nga prokuroria e nga gjykatat e policia te vjen ne mendje ne rrethin e krujes ka mbi 15 vrasje ku autoret jan te identifikuar nga policia si nga provat shkresore ashtu dhe nga rrethanat e krimit,por dosjet jan pushuar per munges provash ose nuk ka prova te mjaftueshme duke mos ju dhen mundesi deshmitareve e familjarve te viktimave per te folur.

Kjo eshte nje ane e drejtesise e dyta keta vrases te pa arrestuar te imunizuar nga drejtesia kan perseritur te njejten veper jan kthyer ne tmerr per popullaten me kercenime vrasje gjobvenie grabitje etj dhe disa prej tyre jan kry bashkie, drejtora administrate, inspektor institucionesh etj .ulsi manja tha po tu dim adresen vrasesve i arrestojm .

Sot ne cdo ngjarje qe ndodh nuk kemi kontigjent te ri por kontigjent krimi serial pra vetem qyteti i krujes ka 15 vrases ose 15 vrasje me fajtor viktimat.”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here