E martë, Shkurt 19, 2019
NDRYSHE “Vdiq më i dobët se lindi”, foshnja humb jetën nga kequshqyerja

“Vdiq më i dobët se lindi”, foshnja humb jetën nga kequshqyerja

Një foshnje 5 muajshe ka humbur jetën pasi vuante nga uria e shkaktuar nga prindërit e tij.

Prinderit e Hannibal Oceja janë akuzuar për vrasje pasi lanë fëmijën pa ushqim duke e bërë që të binte menjëherë në peshë. Anthony Oceja, 30 vjec dhe Loreana Martinez, 25 vjece u bënë prindër para pak kohësh por dështuan në rritjen e tij.

Mjeku ligjor ka zbuluar se shkak është kequshqyerja dhe fakti që nuk ka marrë sasinë e duhur të lëngjeve.

Personat e parë që e trajtonin foshnjën raportuan se eshtrat e tij mund të shiheshin lehtësisht, kurriza e tij kurrizore dukej sikur po dilte nga lëkura e tij.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here