Shitja e detit/ Pas Rama-Tsipras, takohen dhe Bushati Kotzias

Një ditë pas takimit mes dy kryeministrave, atij të Shqipërisë Edi rama dhe atij grek, Aleksis Tsipras, të cilët diskutuan për marrëveshjen detare, ka ardhur dhe takimi i dy ministrave të jashtëm.

Ditën e sotme Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ëhstë takuar me homologun grek Nikos Kotzias, gjatë samitit të NATO-s në Bruksel. Të dy ministrat biseduan për ecurinë e dialogut mes Shqipërisë dhe Greqisë deri tani, si dhe vijimin e diskutimeve për arritjen e një marrëveshje mes dy vendeve.

Biseda mes Bushatit dhe Kotzias vijoi në vazhdën e këtij takimi ku u fol rreth negociatave mbi një numër të madh çështjesh dhe vlerësimi i arritjeve të deritanishme.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here