“Mos më ndërprisni ëndrrën”/Vettingu nuk e fal gjyqtarin, shkarkohet Artan Lazaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë.

Vendimi për Lazen është dhënë nga KPK pak çaste më parë. Trupa e KPK konstatoi se gjyqtari i Gjykatës së Tiranës rezultoi me deklarim të rremë pasurie dhe burime të pajustifikuara.

Më herët, ambasada e SHBA i refuzoi vizën gjyqtarit Lazaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here