Audio-përgjimi/ Krerët e opozitës kallëzim tek Krimet e Rënda: Janë fshehur provat!

Krerët e grupeve parlamentare të opozitës, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, kanë depozituar një kallëzim në emër të PD-së dhe LSI te Prokuroria e Krimeve të Rënda, lidhur me audiopërgjimet e publikuar nga PD e media, disa kohë më pare.

“Kemi depozituar hetim penal për fshehje të së vërtestës”, tha Spaho për gazetarët duke iu referuar adio-përgjimeve të publikuara nga PD dhe media, që aimplikojnë vëllanë e Ministrit të Brendshëm.

Ndërsa Vasili u shpreh se ekspertizën nëse zëri në përgjime ishte i Agron Xhafajt e bëri Kryeministri Rama.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here