Zagani flet për Tahirin: E verteta të thyen turinjtë edhe kur je i preferuari i ‘Kapos’

Ish-oficeri i lartë i policisë Dritan Zagani, i cili u detyrua pas konfliktit me ish Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të largohej nga Shqipëria, ka reaguar në një shënim në rrjetet sociale pas deklarimeve të Tahirit se do te rikthehej në politikë.

“Pandëshkueshmeria…keshtu do fliste dikur ky trimi vogel, duke shtuar dozen e shpifjeve të tij ndaj meje,nder te tjera me akuzon se po krijoja edhe autoçensure qe te behem i besuar para autoriteteve ketu per te fituar azilin!”, shkruan ish oficeri. Por ja që e verteta del dhe të thyen turinjt sado i forte te jeshe, biles edhe atehere kur je i preferuari i “Kapos”, apo shok lagjeje me te fortet e “lagjes”…!” shkruan në postimin e tij.

Ja shënimi i plotë i Zaganit në facebook:

Pandershkueshmeria…keshtu do fliste dikur ky trimi vogel, duke shtuar dozen e shpifjeve te tije ndaj meje,nder te tjera me akuzon se po krijoja edhe autoçensure qe te behem i besuar para autoriteteve ketu per te fituar azilin  ???? ????…!
Por ja qe e verteta del dhe te thyen turinjt sado i forte te jeshe, biles edhe atehere kur je i preferuari i “Kapos”, apo shok lagjeje me te fortet e “lagjes”…!
Sa shpejt qe harrojme ne shqipet, se kuptoj a thua keshtu jemi ne apo skandalet e perditshme mbulojne njera tjetren qe te lihen ne harrese njera pas tjetres.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Shtohen rastet në Europë, Arabia Saudite ndalon pelegrinazhin në Mekë

P.s..e solla ne mendje sepse sdi ku e lexova se ky djali i bukur i rilindjes po na u pregatiska qe te kthehet dhe nje here fuqishem ne politike… se di cte them …edhe mundet, rilindje hesapi e çfare nuk ben vaki me keta sojsez…!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here