Video/ Kualifikimi i Anglisë, tifozët në delir festojnë mbi taksi dhe autobusë fitoren

Kualifikimi i Anglisë në gjysmë finalen e kupës së Botës ka sjellë entuziazëm, gëzim por edhe vandalizëm në qytetet e Britanisë së Madhe.
Në fotot dhe video e publikuara nga Dailymail shfaqen tifozë të cilët kërcejnë mbi makina, autobusë, taksi dhe ambulance për të festuar fitoren e ekipit të tyre.
Disa te tjerë u morën përpara nga makina mbi të cilën udhëtonin edhe duke u plagosur.

Disa të tjerë u arrestuan pas përleshjeve në rrugë. Rreshteri Wayne Baker i policisë së West Yorkshiore, e quajti një zhgënjim të madh reagimin e tifozëve anglez, duke e quajtur edhe turp kombëtar.

Vetëm ekipi i futbollit më bën të jem një anglez krenar, jo këto gjeste vandaleske që po shoh nëpër rrugët e qyteteve

Mark Walsh nga Policia e Hampshire ka shkruar teksa publikon një foto të makinës së shkatërruar të ambulancës.
Ky është një mjet që duhet për ndihmën e shpejtë dhe duhen shumë para për ta sjellë atë në gjendjen e mëparshme në dobi të publikut

Shërbimi i Ambulancës së Londrës publikoi imazhet e dëmtimit të automjetit.

Ata shkruan: “Ne jemi të kënaqur me rezultatin e ekipit tonë, por kjo nuk justifikon aspak vandalizmat.

Ja një galeri me foto nga festimet në Londër.4E0536B200000578-5928365-image-a-86_1530995765421

4E05353700000578-5928365-image-a-88_1530995767089

4E05391900000578-5928365-They_had_to_be_broken_up_by_police_and_the_combatants_dragged_aw-a-55_1531036530232

4E05392600000578-5928365-image-a-79_1530995752821

4E04DF3700000578-5928365-image-a-50_1530991695722

4E04DF2E00000578-5928365-image-a-48_1530991692961

4E04DF4200000578-5928365-image-m-60_1530992247034

Pic by Michael Scott/Caters News - (PICTURED: England fans on Birmingham’s Broad Street take over the road as the celebrate England’s win over Sweden. Pic taken 07/07/2018.) - POLICE struggle to keep control as hundreds of England fans take over the roads of Birmingham’s Broad Street in the city centre. Several fans were seen on top of a double decker whilst others cheered them on in the jubilant mayhem ENDS

Pic by Michael Scott/Caters News – (PICTURED: England fans on Birmingham’s Broad Street take over the road as the celebrate England’s win over Sweden. Pic taken 07/07/2018.) – POLICE struggle to keep control as hundreds of England fans take over the roads of Birmingham’s Broad Street in the city centre. Several fans were seen on top of a double decker whilst others cheered them on in the jubilant mayhem ENDS

4E08D58600000578-5928365-image-a-15_1531041336990

4E036BE600000578-5928365-image-a-11_1530991444052

4E036BF200000578-5928365-image-a-12_1530991449419

4E042B8400000578-5928365-image-m-69_1530992786139

4E08CDDE00000578-5928365-image-a-21_1531042334149

4E029AD900000578-5928365-image-a-165_1530975505698

4E029B5600000578-5928365-image-a-166_1530975624366

4E02CA7700000578-5928365-Now_it_s_TWO_England_fans_scream_with_joy_as_Deli_Alli_heads_hom-a-5_1530977361253

4E02CC5300000578-5928365-England_fans_in_Croydon_s_Boxpark_go_wild_as_Deli_Alli_heads_hom-a-13_1530978101946

4E036CC800000578-5928365-image-a-62_1530992622415

4E053DA700000578-5928365-image-a-89_1530995772691

 

 

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here