Paloka: Siguria është katastrofë, policia e e angazhuar për të përcjellë tonelatat e drogës

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në lidhje me situaten e rendit dhe sigurisë publike ne vend. Në një shenim në rrjetet sociale ai shkruan se, “siguria publike, ne pikun e sezonit turistik është katastrofe”.

Policia e Agron Xhafajt eshte e angazhuar te percjelle tonelatat e droges drejt bregut tjeter. Eshte e angazhuar te krijoje alibite per krimet qeveritare” . “Policise nuk i intereson jeta dhe siguria e qytetareve, hskruna deputete I PD
Ja shënimi i tij i plotë në facebook:

Siguria publike, ne pikun e sezonit turistik , katastrofe.

Brenda nje dite , vetem dje, lajme qe ngjallin trishtim; familje qe jane nisur te gjejne qetesine ne pushime po perfundojne viktima te aksidenteve; pushues qe humbin jeten ne det ; ne mes te lokalit te mbushur edhe me turist te huaj, kercet pushka…
Policia ben deklarate “nuk ka asnje te lenduar”!!!

LEXO EDHE  Sollaku, gjyqtarja e parë që mund të hetohet nga SPAK/ Prokuroria e Durrësit përcjell dosjen

Sigurisht sepse policia nuk ka prioritet qytetaret .Policia e Agron Xhafajt eshte e angazhuar te percjelle tonelatat e droges drejt bregut tjeter. Eshte e angazhuar te krijoje alibite per krimet qeveritare . Policise nuk i intereson jeta dhe siguria e qytetareve , perkundrazi , ata jane kthyer ne rrezikun e qytetareve duke u vene ne sherbim te mafies ne pushtet.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here