Librazhd/ Identifikohet motorçiklisti që vdiq tek ura e Bushtricës

Policia e Elbasanit e ka identifikuar viktimën e aksidentit të fundit rrugor që ndodhi pikërisht sot. Ai quhet Zyrdi Hasani, 60 vjeç, nga Gostivari i Maqedonisë.

Policia tha se në aksin rrugor  Prrenjas-Librazhd, te vendi i quajtur “Ura e Bushtricës”, mjeti motoçiklet me targa  GV 3425 AD  me drejtues shtetasin  Zyrdi Hasani 60 vjeç, banues në Gostivar Maqedoni, ka dalë nga rruga.

LEXO EDHE  Kush janë tre individët e radhës që OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë (EMRAT)

Si pasojë e daljes së motoçikletës nga rruga është aksidentuar vetë drejtuesi i mjetit, i cili u transportua menjëherë në Spitalin e Librazhdit, por si pasojë e plagëve të marra ka  ndëruar jetë në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të  aksidentit,  ku nga veprimet paraprake dyshohet se shkak  është lagështia në rrugë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here