Beteja për Teatrin/ Budina: E dinim që ai ligj do kalonte, tani jam i qetë se e di që jam në diktaturë (VIDEO)

Edhe pse në Kuvend dje kaloi me 75 vota ligji për Teatrin Kombëtar, dhe i hap rrugë shembjes së tij dhe zhvillimit të zonës, por artistët kanë protestuar sërish kundër shembjes së godinës.

Regjisori Robert Budina tha se ata e dinin që do të kalonte ligji në Kuvend, por tregoi se ata janë për të protestuar dhe do të ngjallin shpresën.

Ne e dinim që ai ligj do kalonte. Por tani jam më i qetë se e di që jam në diktaturë. Tani është ngjallur ajo fije shprese që ne na mungonte. Dje na thanë që kishte një skenar për të pasur trazira, na tha policia që mund të acarohej situata, por kjo gjë nuk ndodhi treguam qytetari deri në fund”, tha Robert Budina.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here