Mat, kryenin gërmime për zbulim minerali, procedohen penalisht 2 persona

Dy persona janë proceduar penalisht pasi shpërdoronin tokën duke kryer gërmime për zbulim minerali në Mat.

Shtetasit me iniciale D.R, 32 vjeç, dhe A.D, 33 vjeç, të dy banues në Rukaj, në bashkëpunim me njëri tjetrin me një eksavator po kryenin gërmime në fshatin Plan i Bardhë, Klos.

LEXO EDHE  Pengmarrja për 250 mijë euro/ Dy të arrestuar në Tiranë (EMRAT)

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat për veprën penale “Shpërdorim toke”, kryer në bashkëpunim, parashikiar nga nenet 199, 25 të Kodit Penal.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here