Maradona ka disa fjalë për Messin

Argjentina rrezikon të eliminohet që në fazën e grupeve nëse nuk fiton ndaj Nigerisë të martën duke shpresuar se Islanda nuk fiton ndaj Kroacisë.

Por, Maradona, fitues i Kupës së Botës me Argjentinën, nuk mendon se ylli i Barcelonës është fajtor për këtë formë të dobët të ekipit të tij kombëtar.

“Leo, do të doja të flisja me ty, për të të thënë se ti nuk ke faj për asgjë; absolutisht asgjë, dhe se të dua si gjithmonë, të respektoj si gjithmonë. Për mua ju keni luajtur jashtëzakonshmit mirë në Kupën e Botës [në Afrikën Jugore më 2010]”, i është drejtuar Maradona Messit.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here