VIDEO/Kolumbia leksion Polonisë së Levës, amerikano-latinët mbajnë gjallë shpresat për kualifikim

Në “Kazan Arena” u luajt sfida e vlefshme për Grupin H të Botërorit mes Polonisë dhe Kolumbisë. Kolumbia fiton pastër 3-0, duke mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në sfidën e fundit të grupit ndaj Senegalit, ndërsa matematikisht eliminohet Polonia.

Kolumbia e mbyll me fitoren 1-0 pjesën e parë, me golin e shënuar me kokë nga Mina në minutën e 40-të. Mirëpo kolumbianët nuk ndalen dhe në pjesën e dytë dyfishojnë shifrat. Radamel Falcao në të 69’ shënon golin e sigurisë.

LEXO EDHE  F1/ Red Bull befason Mercedes, Verstappen fiton garën e Silverstone

Më pas, në të 75’ është mesfushori i Juventusit, Cuadrado, i cili në një aksion model realizon edhe golin e tretë. Kaq mjafton për të marrë tri pikët, teksa vendimtare për kolumbianët do të jetë sfida me senegalezët, ku do t’u duhet përsëri fitorja.

(Golat)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here