Xhaka, shqiptari i parë që reagon pas barazimit historik me Brazilin

Granit Xhaka e konsideron start të mirë barazimin e Zvicrës me Brazilin në Kupën e Botës.

Brazil dhe Zvicra kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e parë të grupit E.

Për Zvicrën nga minuta e parë luajtën katër shqiptarët: Shaqiri, Xhemaili, Behrami dhe Xhaka, ky i fundit e vlerëson pozitivisht rezultatin e arritur në “Rostov Arena”.

“Thamë se do të luftojmë dhe e bëmë këtë. Start i mirë në Kupën e Botës dhe krenar që e bëmë këtë për gjithë tifozët”, ka shkruar Xhaka në Facebook.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here