Siguri maksimale në Rusi, instalohen 2000 kamera për Botërorin

Rusia premton siguri maksimale për zhvillimin e eventit më të rëndësishëm sportiv të globit.

Në qytetet ku do të zhvillohen ndeshjen janë vendosur rreth 2000 kamera shtesë, për të pasur në kontroll të gjithë situatën.

Kamerat e reja janë me teknologjinë e fundit me identifikim fytyre gjë që e bën më të lehtë për policinë identifikimin e personave të rrezikshëm, me precedentë apo të dyshuar.

Megjithatë sipas specialistëve të sigurisë ruse kjo është vetëm linja e parë që kanë marrë forcat policore dhe jo vetëm.

Në rrugët e Rusisë pritet të ketë edhe forca speciale, të cilat do të jenë të armatosur me kallashnikov.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here