Salah: Këta 3 lojtarë ishin idhujt e fëmijërisë time

Sulmuesi i Liverpulit, Mohamed Salah ka zbuluar se Zidane, fenomeni Ronaldo dhe Totti ishin të preferuarit e tij gjatë kohës si fëmijë.

“Ndjeva se ata ishin unike. Ka shumë futbollistë legjendarë, por mënyra se si ata tre luajtën ishte e pabesueshme. Secili kishte stilin e tyre. Ronaldo me aftësinë e tij përfundimtare dhe dashurinë për futbollin. Dhe Zidane, ai ishte magjik, “tha Salah duke folur për revistën L’L’quipe.

“Kam parë shumë nga Zidane kur ishte në Real Madrid. Kam shikuar aq shumë lojëra, ku ai ishte thjesht i pabesueshëm. Së bashku me Ronaldon, ata ishin magjike. Kur e shihnim Zidane, e kuptuam menjëherë se po luante futboll, sepse e donte”.

“Edhe Totti kishte diçka të veçantë me të. Ai luajti në Romë për 24 vjet! Teknika dhe vizioni i tij i shtënë ishin unike”.

“Ju nuk mund të imagjinoni gjithçka që ai ishte në gjendje të bëjë në fushë. Edhe në nivel njerëzor, ai ishte i mahnitshëm. Një profesionist i vërtetë. Gjithmonë i pari që arrin në trajnim dhe i fundit për t’u larguar. Të paktën, derisa arrita! Pastaj isha i pari. Ne morëm kohë për t’u shëruar së bashku, për të marrë trajtim, masazha para dhe pas trajnimit “, ka përfunduar Salah.

Salah po përfundon sezonin e tij më të madh ndonjëherë duke thyer rekorde të shumta duke përfshirë rekordin e Premier League.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here