Nis pjesa e dytë, Rusia shumë pranë 3-pikëshit të parë

Po luhet takimi hapës i Kupës së Botës Rusi 2018. Siç e do “zakoni” ekipi mikpritës do të jetë një nga skuadrat e këtij 90 minutëshi dhe Rusia do të mas forcat me Arabinë Saudite. Të dy skuadrat ndodhen në Grupin B, sëbashku me Uruguain dhe Egjiptin.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

46′ Nis pjesa e dytë

45+2′ Mbyllet pjesa e pare. Është mbyllur pjesa e parë e takimit hapës të Kupës së Botës, Rusi 2018. Një 45 minutësh që foli në favor të vendasve që kaluan në avantazh pas 12 minutash lojë. Në fund të fraksionit të parë ishte Cherychev ai që dyfishoi shifrat, duke i drejtuar skuadrat drejt dhomave të zhveshjeve me rezultatin 2-0 në favor të Rusisë.

45′ Arbitri i katert akordon 2 minuta shtese

44′ Cherychev dyfishon shifrat per 2-0

 

35’ Kundërsulm i shpejtë i rusëve, ka një pretendim për penallti nga Golovin por për gjyqtarin gjithçka e rregullt.

24′ Zevendesim i detyruar per kombetaren ruse. Dzakoev i le vendin Cherychev

13′ Rusia kalon ne avantazh.  Realizon Garinskiy

1′ Nis takimi në “Luzhniki”

Formacionet zyrtare:

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here