Skandali me Maturën/Publikohet testi ‘sekret’ i Matematikës (FOTO)

Students take a university entrance examination at a lecture hall in the Andalusian capital of Seville, southern Spain, September 15, 2009. Students in Spain must pass the exam after completing secondary school in order to gain access to university. REUTERS/Marcelo del Pozo (SPAIN EDUCATION SOCIETY) - RTR27V3I

Pedagogu dhe deputeti i PD, Luçiano Boçi, ka publikuar në Facebook, testin “sekret” të matematikës, që do iu është dhënë maturantëve.

Me ironi, Boçi i ka çuar një mesazh Lindita Nikollës: “Ja dhe testi i matematikës sot! Të presim çfarë do na thotë Ministrja. Unë them më mirë të heshtë e të fillojë të bëj punë e jo propagandë boshe.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here