Mendoi se shpëtoi me largimin e Zidan, Bale do e ketë “pisk” edhe me Lopeteguin

Garreth Bale, futbollisti i Real Madrid, menjëherë pas fitimit të “Champions League” ku ai ishte protagonisti absolut deklaroi se do të shikonte pozicionin e tij në klub pasi futbolliti e ka humbur vendin e titullarit.

Pak ditë ma për nga “galaktikët” u largua trajneri Zidan dhe ndoshta u krijuan mundësitë që Bale të vijonte karrierën të madrilenët. Gjithsesi me lëvizjet e fundit uellsiani mund ta ketë akoma edhe më të vështirë.

Kjo sepse Lopetegui, trajneri i ardhshëm i Real Madrid që sot u shkarkuar nga Spanja 1 ditë para Botërorit, nuk ka një mendim të mirë për të, pavarësisht se fjalët e thënë më poshtë janë të 3 viteve më parë.

Në 2015 Julien Lopetegui për paraqitjet e Bale me Real Madrid deklaroi: “Një lojtar te Reali duhet të japë 100% gjatë gjithë kohës. Nëqoftëse nuk e bën këtë më mirë të largohet. La Liga është totalisht ndryshe nga Premier League. Një lojtar si ai nuk do të bënte pjesë në ekipin tim.”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here