VIDEO-FOTO/ Protesta, të rinjtë e FRPD dhe LRI i ‘presin biletën’ për në Kolumbi Ramës

Të rinjtë e Partisë Demokratike dhe të LSI-së nisës sot protestën para Ministrisë së Brendshme.

Këtë herë, protestuesit, që kërkuan largimin e qeverisë, sollën një tjetër risi: Një banderolë në formën e një bilete avioni në emër të Kryeministrit Edi Rama. Destinacioni: Kolumbia.

“Forumi Rinor i Partisë Demokratike vijon intensivisht protestat kundër Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Qëndrimi i tij ende në detyrë është nje akt i paprecedentë. Vëllai i trafikantit ndërkombëtar të drogës Agron Xhafaj duhet të largohet nga drejtimi i Ministrisë së Brendshme si subjekt i Ligjit Antimafia”, thuhet në një reagim të FRPD-së.

Protestat e kanë zanafillën që me 26 maj e pritet të zgjasin.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here