VIDEO/ Kukësi ‘blindon’ mbrojtjen, prezantohet përforcimi i tretë i merkatos

Kukësi është skuadra më aktive në këtë merkato verore. Klubi verilindor ka zyrtarizuar ditën e sotme përforcimin e tretë për ekipin e Peter Pacult.

Bëhet fjalë për mbrojtësin Edis Maliqi. 23-vjeçari ka luajtur 3 sezonet e fundit me Shkupin në Maqedoni.

Pas portierit Faton Maloku dhe shkodranit Arlind Kalaja, nënkampionët e Kukësit kanë zyrtarizuar edhe goditjen e 3-të në merkato.

Maliqi do të forcojë repartin e mbrojtjes të kuksianëve dhe është vlerësuar si një mbrojtës me premisa të mëdha.

Njoftimi i klubit të Kukësit

“Edis Maliqi, përforcimi i radhës te FK Kukësi.

FK Kukësi vijon të përforcohet në prag të Kupave të Europës.

Klubi ka nënshkruar kontratë me Edis Maliqin, mbrojtësin 23-vjeçar që vjen nga kampionati maqedonas.

Edis Maliqi ka luajtur në 3 sezonet e fundit me Shkupin. Mbrojtësi shqiptar vjen si përforcim për mbrojtjen e ekipit tonë.

Suksese Edis Maliqi!”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here