“U mbyt nga myshqet”/Dëshmia rrëqethëse e shokëve të 12-vjeçarit që u mbyt te Liqeni i Farkës

“Danieli dinte not, por u ngatërrua me myshqet”. Kjo është dëshmia tronditëse e dy shokëve të 12-vjeçarit që u mbyt sot në liqenin e Farkës.

Ndonëse shkuan si çdo herë të laheshin të tre sëbashku, Danieli, nuk mundi të dilte prej liqenit, ndërsa gjeti vdekjen tragjikisht. Të tronditur për ngjarjen e rëndë, dy vogëlushët thanë se shoku i tyre ishte zhytur në ujë, pasi kishte rrëshqitur në barishte dhe më pas nuk e kishin parë më.

Kemi shkuar shpesh në liqen për t’u larë. Por sot kur u zhytem, ai nuk mundi të dalte pasi rrëshqiti në barishtet e liqenit. Kur ai nuk doli u futëm për ta nxjerrë por nuk e pamë. Fundi i liqenit ishte i turbull”, thanë dy shokët e viktimës para oficerëve të policisë në komisariatin nr.1 në Tiranë.

Sakaq, palombarët pas kërkimeve bënë të mundur nxjerrjen e trupit të pajetë të 12-vjeçarit, banues në Shkozë.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here