Protesta e opozitës, nis procedimi penal për 15 persona

Nisin hetimet për protestuesit e opozitës. Pokuroria e Tiranës ka referuar procedim penal në prokurori për 15 persona që morën pjesë në protestën e së të shtunës të opozitës. Burime mediatike nga ;policia bëjnë me dije personat e proceduar kanë goditur punonjësit e policisë.

Protesta e opozitës ditën e djeshme zgjati rreth dy orë përpara kryeministrisë dhe Ministrisë së Brendshme dhe u shoqërua me përplasje midis protestuesve dhe forcave të rendit, duke lënë 11 efektivë policie të plagosur dhe disa protestues, midis të cilëve edhe kryeredaktori i Rilindjes Demokratike

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here