FOTO/ Shikoni sa ka ndryshuar aktorja, Pavlina Mani

Seriali i njohur ‘Njerëz dhe Fate’ ishte një nga telefilmat e parë shqiptarë që do të mbetet gjatë në memorien e të gjithë publikut, për arsyen se trajtonte problematika të familjeve shqiptare.

Të gjithë personazhet e atij seriali u bën shumë të njohur, por shumica prej tyre kanë hequr dorë nga aktrimi.

Një nga aktoret që tërhoqi më shumë vëmendjen në këtë realizim kinematografik ishte dhe aktorja që luante rolin e Dritës, nënës së Florit.

LEXO EDHE  Ndahet nga jeta aktorja e njohur e telenovelave

Ajo spikati shumë me rolin e saj pasi si çdo nënë shqiptare pavarësisht bëmave të të birit, i qëndroi gjithmonë pranë dhe e mbronte.

Ky rol u luajt nga aktorja Pavlina Mani, e cila pas mbarimit të xhirimeve të serialit u largua së bashku me familjen e saj drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ajo jeton në Amerikë prej më shumë se 16 vitesh dhe pamja e saj ka ndryshuar jashtëzakonisht shumë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here