Dëshmia e zbardhur e ‘dëshmitarit X’: Kam shitur kokainë për Agron Xhafajn

‘Dëshmitari X’ kundër Agron Xhafajt është Albert Veliu. Intervista e këtij të fundit është bërë publike sot nga PD-ja.

Pjesë nga dëshmia e Albert Veliut:

Shisnim kokainë në Itali. Kam punuar shoqërues gomone dhe hoqa dorë se nuk e përballoja dot më.

Në 2005 ndodhi aksident mua në punë dhe kreva një dënim prej 7 vjetësh. U ndoqa për kokainë për 12 kg. U kapa në Peskara. Bëra dënim në peskara që më takonte. Bëra 7 vjet.

Kur dal nga burgu kthehem në Shqiëpri e takoj më afroi gjoja një dner një punë për djalin, kamerier, në 2016 për djalin më afroi punë. Djali është 22 vje?. Punoi kamerier nja 6 muaj nuk e përballoi dhe e hoqa.

Para ca muajsh të flasim pastër i kërkova të më bënte një dner për të hedhur barishte për në Itali. Hashash. Ta conim në Itali.

Më prezantoi me këtë Ermalin. Ia kërkova se isha në gjendje të keqe ekonomike. Dhe e vura në provë. E vërtetova se

Kur unë isha në burg në Itali ai më solli një paketë.

Ai është me biznese me dyqane..

Çfarë lidhje ka me hashashin>

Me atë punë merret.

Unë e njihja atë nuk e njihja sot, kisha vite.

Mua mu përgjigj, tha sille.

Me këtë Ermalin, nuk e di çfarë është ai, shef kufiri. Mbiemrin nuk ia di nuk mund të pyes.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here