Agron Xhafaj u ndalua nga policia me makinën me hashash, ja si e mbrojti ministri i Brendshëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në “Facebook” ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili shprehet se ministri i Brendshëm Fatmirë Xhafaj ka shpëtuar nga burgu vëllanë e tij Agron Xhafaj në vitin 2017, pasi u kap me hashash në makinë.

Sipas mesazhit të publikuar në Berisha, Fatmir Xhafaj ka telefonuar Gent Shehajn, Drejtorin e Policisë Vlorë dhe vëllai i tij nuk u kontrollua fare.

Postimi i plotë

Ja se si Fatziu minister mbronte trafiqet e Geronit!

Qytetaret dixhital denoncojne:

– Urdherin e vella Ftaziut per te shpetuar vella Agronin te ndaluar me makinen plot hashash!

– Vella Agroni/Geroni ishte i implikuar edhe ne grupin e Novoseles! sb

“Mirembrema doktor. Doja tju informoja se ne muajin nentor te 2017 agron xhafa eshte ndaluar ne vlore nga shefi i krimeve altin hamitaj pasi kishte te dhena se ne makinen e tij kishte hashash. Aty jane konfliktuar me nj tj. Fatmir xhafa ka telefonuar gent shehaj direkt qe eshte dr pol vlore dhe e kane lene te ike pa kontrolluar fare. Te lutem shume fshihe nr tim po vendose ta publikosh. Ju uroj shendet e nje nate te mire.”

“PRSH DOKTORE Doja te te vija ne dieni sepse sapo ra brenda me kemebt e veta ky ministri mallengjyer pa pyete njere me ate grupin e novoseles kishte gisht vellai i ministrit apo jo?”

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here