140 grabitje spektakolare, shqiptarët në pranga

Shkatërrohet banda e hajdutëve, disa shqiptarë në pranga

Në orët e para të të hënës së 15 majit, rreth 30 karabinierë të Kompanisë së Astit ekzekutuan 5 mandate arresti me burg dhe dy arresti shtëpie për 7 persona, italianë, shqiptarë dhe marokene.

Sipas policisë ata akuzohen për 136 vjedhje në garazhe e kantina në provincat e Astit dhe Cuneos.

Gjithashtu ata janë edhe përgjegjës për shitjen e mallrave të vjedhur.

Në kuadrin e operacionit me emrin e koduar ‘Gran Bazar’ u sekuestruan para dhe mallra me vlerë disa mijëra euro.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here