Rrëfehet aktorja shqiptare: Kalova në depresion pasi linda vajzën

Ajo është një nga aktoret më të njohura në vend, e cila me rolet e saj të shumtë ka bërë për vete publikun shqiptar. Bëhet fjalë për Zamira Kitën, e cila prej 11 vitesh është edhe drejtoresha e Teatrit të Korçës.

Ajo ka qenë ditën e sotme e ftuar në emisionin ‘Rudina’ së bashku me vajzën e saj të vetme Enirën, ku ka folur për marrëdhënien nënë e bijë, por ka zbuluar dhe disa të pathëna nga jeta e saj.

Gjatë intervistës aktorja rrëfeu një nga momentet më të vështira në jetën e saj. Ajo për herë të parë foli për depresionin që kaloi pas lindjes së vajzës.

“Pas lindjes së vajzës nuk kam qenë shumë e ngarkuar sepse isha tërhequr nga teatri. Nuk e kam thënë ndonjëherë, por pas lindjes unë kam kaluar një depresion shumë të rëndë, ka qenë shumë e vështirë për mua, gati 40 ditë. Ka qenë shqetësim shumë i madh dhe për familjen e Benit edhe për ne të dy. Na u duk një periudhë pa zgjidhje, më dukej sikur do të çmendesha përfundimisht, sikur s’do ta rrisja dot vajzën, ose do të vdisja. Ishte depresion”, rrëfeu Zamira.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here