Protesta për dorëheqjen e Xhafajt, Paloka mbledh kryetarët e degëve të PD-së…

Nënkryetari i PD-së, Edi paloka, ka mbledhur në një takim drejtuesit e degëve të kësaj partie në Tiranë, në kuadër të protestës që do të mbajë nesër opozita para Ministrisë së Brendshme.

Vendimi është organizimin e protestës u mor sot në një takim të drejtuesve të partive opozitare.

Mësohet se në takimin që po zhvillohet në sealinë e PD-së, do t’i kërkohet drejtuesve të degëve të kësaj partie në Tiranë një pjesëmarrje sa më e lartë.

Në protestën e nesërme do të jenë gjithashtu deputetët demokratë dhe të partive të tjera në opozitë, ndërsa mungon kreu i PD-së, për shkak të pjesëmarrjes në Samitin e PPE-së që do të mbahet në Sofje.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here