VIDEO/ Flet Eugent Bushpepa pas performancës në ‘Eurovision’: Zemra mal me flamujt shqiptarë përreth

Këngëtari shqiptar Eugent Bushpepa ka përfunduar me sukses performancën e tij në natën e parë gjysmëfinale të “Eurovision 2018”, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Ai ka interpretuar në gjuhën shqipe këngën “Mall”, teksa ka arritur të bëjë një interpretim korrekt duke shpalosur në tërësi vlerat e tij vokale si artist.

I kontaktuar nga Telegrafi, këngëtari Bushpepa ka folur pak pas përfundimit të performancës, duke treguar se ishte mjaft i emocionuar, por ndjehet mirë që pati shansin ta përfundojë interpretimin e tij me sukses.

“Emocione kisha shumë, por zemra të bëhet zemra mal dhe ndjehesh si në shtëpi, kur sheh valvitjen e shumë flamujve shqiptarë në sallë, të cilët i falënderoj shumë për mbështetjen”, tha Eugent Bushpepa.

Më tej këngëtari shqiptari tha, se kërkon mbështetjen e të gjithëve sonte, pasi me votat e tyre Shqipëria do të mund të kualifikohet për në natën finale të së shtunës.

“E vetmja gjë që kërkojmë nga kjo natë është një performancë dhe përfaqësim sa më dinjitoz për Shqipërinë. Nëse shqiptarët ndjehen krenarë për përfaqësimin, që u është bërë me performancën tonë, atëherë besoj do të na votojnë”, ka përfunduar Eugent Bushpepa.

Në natën e sotme konkurruan gjithsej 19 shtete, dhe në finale do të kualifikohen 10 prej tyre. Shqiptarët nga diaspora mund të votojnë këngëtarin Eugent Bushepepa duke votuar kodin “03”.

Më poshtë gjeni të listuar shtetet dhe numrat përkatës telefonikë për të votuar për këngëtarin shqiptar.

Azerbajxhani SMS 03 në 9450

Islanda SMS 03 në 90099 ose telefono 9009903

Belgjika SMS 03 në 6020 ose telefono në 090556704

Çekia SMS 03 në 9061113

Lituania SMS 03 në 1667

Izraeli SMS 03 në 5000

Bjellorusia SMS 03 në 2880 ose telefono në nr 881010103Estonia SMS 03 në 15330 ose telefono në nr 90070

Bullgaria SMS 03 në 17500

Maqedonia SMS 03 në 1491 ose telefono në nr 149101

Kroacia SMS 03 në numrin e treguar në ekran

Austria SMS 03 në 090105905 ose telefono në 090105905

Greqia SMS 03 në 19995 ose telefono 9011119903

Finlanda SMS 03 në 17163 ose telefono në 070071703

Armenia SMS 03 në 5001 ose telefono në 09009903

Zvicra SMS 03 në 377 ose telefono në 09015449

Qipro SMS 03 në 5511

Gjithashtu ju sot mund të votoni edhe nga Spanja, Portugalia dhe Mbretëria e Bashkuar (Anglia (Anglia,Uellsi,Skocia & Irlanda e Veriut)

Spanja SMS 03 në 25152 ose telefono në 905810103

Portugalia telefono në 760300804

Mbretëria e Bashkuar (Anglia,Uellsi,Skocia & Irlanda e Veriut) telefono në 6225204 nga telefoni celular ose telefono në 09015225204 me telefon fiks.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here