Horoskopi/ Si sillet çdo shenjë kur është e zemëruar

A keni menduar ndonjëherë se astrologjia mund të ndikojë në mënyrën tuaj të të menduarit?

Edhe nëse duket absurde, ndodh. A keni përjetuar ndonjëherë një zemërim ekstrem dhe jeni përpjekur ta fshihni derisa të shpërthejë?

Edhe nëse është një ndjenjë që askush nuk dëshiron ta provojë, është diçka e pashmangshme. Gjëja që pak njerëz dinë është se astrologjia ndikon në mënyrën tonë të veprimit, edhe kur zemërohemi. Në varësi të kohës së vitit në të cilin kemi lindur, do të sillemi ndryshe: ka nga ata që nuk mund ta mbajnë veten, ata që ruajnë një qetësi të caktuar dhe ata që preferojnë të ikin.

Kjo është mënyra se si çdo shenjë zodiakale vepron kur është e zemëruar.

Dashi – Dashi është një shenjë gjithëpërfshirëse dhe e pasionuar në gjithçka që bën dhe kur është i zemëruar ai nuk përmbahet. Sa herë që sheh diçka që nuk i pëlqen, ai acarohet në atë mënyrë sa të lerë pa fjalë ata që e rrethojnë. Për fat të mirë, megjithatë, këto sulme zemërimi nuk zgjasin shumë.

Demi – Demi është një shenjë e qetë dhe racionale. Arrin të mbajë nën kontroll zemërimin, të paktën derisa të jetë shumë intensive. Në atë moment, ai do të shpërthejë dhe do të thotë gjithçka që ai mendon, madje edhe me koston e ofendimit. Zemërimi i tij zgjat një kohë të gjatë dhe nuk harron kurrë atë që ka pësuar.
Binjakët – Binjakët janë shumë komunikues dhe të lumtur, por mjerë kush i zemëron ata. Arma e tyre janë fjalët, me të cilat ata mund të largojnë një person, duke hedhur ofendime të mprehta dhe inteligjente. Duke qenë shumë intuitiv, ata bëjnë vëzhgime të shkëlqyera, në mënyrë që t’i përndjekin “armiqtë” e tyre për një kohë të gjatë me këto fraza.
Gaforrja – Kur një gaforre zemërohet, ndihet i lënduar më shumë se sa i ofenduar dhe në mënyrë të pashmangshme bëhet më lunatik dhe nervoz. Në rast se është ende i provokuar në ato momente, ai mund të shpërthejë në lot. Ai beson se është keqkuptuar dhe llastohet derisa gjithçka të shkojë siç thotë ai.

Luani – Luani është një shenjë e fortë dhe e vendosur dhe kur ai zemërohet, ai bën skena të vërteta. Ai nuk kujdeset nëse është në një vend publik, nuk mund të përmbahet dhe u jep jetë shfaqjeve dramatike. Ata që presin një falje nga ai pas “shpërthimit” do të bënin më mirë të humbnin shpresën, ai beson se ka gjithmonë të drejtë dhe nuk do ta poshtërojë veten edhe me një “më fal “.
Virgjëresha – Virgjëresha është një shenjë racionale dhe ka ide shumë të ngurta saqë ajo përfundon e zemëruar me një frekuencë mbresëlënëse. Në shumicën e kohës, megjithatë, e mban veten, e vetëdijshme për të qenë paksa shumë “thumbuese “, por vjen një pikë ku ajo shpërthen. Do ta kujtojë gabimin e vuajtur për muaj dhe muaj me radhë dhe nuk do të humbasë një mundësi për t’u “hakmarrë”.
Peshorja – Peshores nuk i pëlqejnë grindjet dhe përplasjet teatrore, preferon të shprehë zemërimin e saj në mënyrë të qetë, në mënyrë që të mos ketë shumë vëmendje dhe të mos duket vulgare. Kjo gjë e bën atë të duket tepër demokratike, kështu që askush nuk e kupton se kush janë njerëzit që ajo nuk mund të durojë. Vetëm kur i kërkohet në mënyrë të drejtpërdrejtë çfarë është e gabuar, mund të hapet vërtetë.
Akrepi – Akrepi është shenja më e zymtë e zodiakut dhe është më mirë të mos e zemërosh. Ai mund të identifikojë të gjitha pasiguritë e të tjerëve dhe t’i përdorë ato në favor të tij për të fyer gjatë një lufte. Për më tepër, ata që e bëjnë atë gabim, ai do t’i konsiderojë armiqtë e tij për jetë.
Shigjetari – Shigjetari arrin të mbajë gjithmonë një shkëputje të caktuar nga gjithçka që e rrethon, ai kurrë nuk e lejon veten të ndikohet në një mënyrë të thellë dhe ta zemërosh atë duhet të bësh diçka vërtet serioze. Kur zemërimi i tij shpërthen nuk kursen asnjë, ndihet i tradhtuar dhe nuk mund të falë.
Bricjapi – Bricjapi është një shenjë me ide shumë të qarta dhe kur zemërohet, nuk ka frikë ta zbulojë atë, madje edhe me koston e të qenit i ashpër. Eliminon njerëzit që e bëjnë të çmendet ose ata që i shkatërrojnë rutinën e përditshme të jetës së tij. Ai është i aftë të falë, por vetëm kur të kuptojë se gabimi i bërë është kuptuar me të vërtetë.
Ujori – Ujori është një shenjë që duket se jeton në një botë të vetën. Ai nuk i pëlqen të luftojë dhe kjo është arsyeja pse në vend që të përballet me një konflikt, ai preferon të zhduket, duke prerë çdo lloj marrëdhënieje me personin që e ka dëmtuar atë. Ai nuk ka energji për të përballuar një mosmarrëveshje, më mirë preferon të humbasë rrugën.
Peshqit – Peshqit lindin ëndërrimtarë dhe dëshirojnë një botë të mbushur me romancë dhe ndjenja pozitive. Kur ata zemërohen, bëhen pothuajse vetëshkatërruese, aq shumë sa të vënë në skenë drama të vërteta. Ata nuk mund të mbajnë negativitetin dhe vështirë se do të marrin iniciativën për të zgjidhur një konflikt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here