Humb kontrollin dhe del nga rruga, plagoset drejtuesi i motoçikletës

Drejtuesi i një moçiklete mbeti i plagosur pasditen e sotme në Berat. Aksidenti u shënua  rreth orës 15:00, në aksin rrugor Poshnje-Velmish, në afërsi të fshatit Velmish, ku motoçikleta ka dalë nga rruga.

Menjëherë në vendngjarje mbërritën shërbimet e policisë ku konstatuan se motoçikleta pa targa tip Nissan me drejtues shtetasin B.M, 50 vjeç, banues në Donofrosë, kishte dalë nga rruga.

LEXO EDHE  "Raketat e Iranit rrënuan konviktet?"/ Shikoni pankartat e studentëve në protestë (FOTOT)

Si pasojë ka mbetur i dëmtuar drejtuesi i motoçikletës, i cili u nis në Spitalin e Traumës Tiranë, për ndihmë mjekësore më të specializuar.

Nga veprimet paraprake dyshohet se shtetasi B.M, ka qënë nën efektin e alkoolit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here