Lufta në Siri/ Putin, Merkelit: Dëmtuat procesin e paqes

Presidenti rus Vladimir Putin ka zhvilluar nje bisede telefonike sot me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Reuters duke iu referuar deklarates zyrtare te dhene nga Kremlini ben me dije se ne qender te bisedes mes tyre ka qene situata me e fundit ne Siri, pas bombarimit te SHBA dhe aleateve.

Putin i tha Merkelit se sulmet ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në Siri kishin shkelur të drejtën ndërkombëtare dhe dëmtuan procesin e paqes. Se paku kete gje ka deklaryar zyrytarisht Kremlini ne një deklaratë ku zbardh detaje nga biseda.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here