FOTO/ “Non grata”në SHBA, çfarë bëri sot në Kuvend Tom Doshi

Lawmaker Tom Doshi speaks to a Parliament’s commission discussing the prosecutors’ request to lift his immunity, Wednesday, March 25, 2015, after his claims Speaker Ilir Meta had been behind an assassination plot. Parliament on Thursday, March 26, 2015 voted in favor of the prosecutors’ call to arrest Doshi, expelled from the governing Socialists three weeks ago after the claims, and also for Christian Democrat Mark Frroku for false testimony in the case. (AP Photo/Hektor Pustina)

Deputeti Tom Doshi ka vijuar punën normalisht në Kuvend këtë të martë, një ditë pasi Departamenti Amerikan i ndaloi hyrjen në SHBA bashkë me familjen e tij.

Ai është parë sot mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku është anëtar, si duket i pashqetësuar me vendimin e DASH ndaj tij dhe akuzës së ngritur nga amerikanët për afera të  mëdha korruptive.

Por ashtu si një ditë më parë, edhe këtë të martë Doshi ka reaguar me indiferentizëm ndaj këtij vendimi të SHBA-ve.
I pyetur nga gazetarët nëse është një zyrtar i korruptuar ai është shprehur:

“Jam shprehur njëherë për këtë. S’do flas përditë për këtë çështje”, është shprehur Doshi.

Një ditë më parë, në një lidhje telefonike për News24, deputeti Doshi tha se nuk kishte frikë nga drejtësia dhe se është taksapaguesi më i madh në Shqipëri.

Doshi-Kuvend-17-prill-3Doshi-Kuvend-17-prill-3Doshi-Kuvend-17-prill-4Doshi-Kuvend-17-prill-1Doshi-Kuvend-17-prill-2-e1523955570793
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here